Parametry

Objem
Tradiční oblasti

 Počet produktů: 502

Podkategorie

 • Argentina

  Vinařství Valentin Bianchi je společnost ležící v departmentu San Raphael, v provincii Mendoza. San Rafael se skládá ze 3 částí – kopců, pouště a roviny. Zaujímá plochu 31 235 km2 a je vzdálen 240 km od hlavní města Mendozy. V části, kde jsou roviny, se rozprostírá oáza/70 000ha/, zavlažovaná řekami Diamante a Atuel, jež pramení v Andách a přivádějí sem vodu z ledovců. Vinice v San Rafael se nacházejí na aluviálním podloží, které obsahuje minerální půdy. Úpatí And - zcela uzavřené civilizaci – vytváří mikroklimatický charakter oblasti. Tvoří nepřekonatelnou bariéru pro vlhké větry vanoucí od Tichého oceánu. Roční srážky tak nepřesahují 330 mm, což zmenšuje riziko vzniku plísní a zvyšuje možnost chuťové koncentrace v hroznech. Během doby růstu révy je zde 1400 hodin plného slunečního svitu, což vede k maximální komplexnosti chuti, temné barvě a k bohatému tělu vín.

 • Austrálie

  Vinařství Peter Lehmann je dnes jedno z nejuznávanějších v Austrálii, má přístup k nejstarším a nejkvalitnějším vinohradům, které jsou zárukou produkce nejkvalitnějších vín celé Austrálie.

 • Francie

  Říká se, že francouzská vína jsou nejlepší mezi všemi víny světa. Můžete to sami posoudit. K této úvaze vám přinášíme skvělá vína ze dvou „velkých“ oblastí. Jsou jimi Burgundsko a Savoy. Burgundsko je oblast, kterou lze velmi rychle odlišit od ostatních. Stala se velmi proslulou díky tisícileté historii pěstování vinné révy a výroby vína, díky mimořádné kvalitě půdy a místnímu klimatu. Tuto oblast proslavily dvě odrůdy – Pinot Noir a Chardonnay. Tato vína z Burgundska jsou snad nejproslulejší na světě. Pinot Noir je tu jemný, citlivý a temperamentní. Vína Pinot Noir z Burgundska lépe oslavují svou odrůdu než kdekoli jinde, a to díky mnoha nuancím, která zde vyniknou a tím vytváří skvělá vína. Půdy Burgundska tvořené bílými opukami jsou zase ideální pro pěstování Chardonnay. Vína z této odrůdy jsou zde silná, opojná, elegantní, dlouhá v chuti a hedvábná. Zkrátka jsou to nejvýjimečnější Chardonnay na světě. Nabízíme vám úžasná vína z Cotes de Nuits a z Chablis. Co se týče druhé oblasti - Savoy, je to oblast velmi zajímavá díky alpskému podnebí, které vytváří intenzivní, bohatá vína, a také díky skvělým místním odrůdám vinné révy, jež se nikde jinde ve Francii nevyskytují a rozhodně stojí za to je poznat. Mluvíme například o odrůdách Jacquere, Bergeron, Altesse nebo Mondeuse. I toto je úžasná Francie. Poznejte francouzská vína i z jiného pohledu, než který znáte.

 • Chile

  Chilská vína si získala popularitu na základě jednoodrůdových vín, koncentrovaných, plných, se zralým ovocným projevem. Navíc díky přírodním podmínkám je možno v Chile vyprodukovat kvalitní vína v podstatně větších množstevních objemech při zachování konstantní kvality, než jak je tomu v Evropě. Od 60. let, kdy se Chile začalo prosazovat na mezinárodních trzích s vínem. Stala se tato vinařská země cílem značných zahraničních investic z tradičních vinařských velmocí - Francie, Itálie, Španělska a později i Kalifornie. Chile je země vysoko čnících And, mírného středomořského klimatu a kvalitních vín.

 • Jihoafrická republika

  Jihoafrická červená vína mnozí považují za ta vůbec nejlepší.

 • Itálie

  Italská vína patří k tomu nejúžasnějšímu, co může naše planeta v oblasti vína nabídnout. Vybíráme pro vás vína ze dvou, podle názoru mnohých, nejzajímavějších oblastí. Nejprve je to oblast Jižní Tyrolsko, kde pěstují vína úžasná, rozmanitá a okouzlující jako příroda, do které jsou zdejší vinice zasazeny. Drsné podnebí Alp zmírňované teplými středomořskými větry dotváří obdivuhodnou bohatost místních vín. Druhou nesmírně zajímavou oblastí je Piedmont se svými věhlasnými víny Barolo nebo Barbaresco. Je to těžký kalibr – mohutná, nadupaná vína s naprosto neuvěřitelným stárnoucím potenciálem. Vybíráme pro vás vína z malého rodinného vinařství v obci Barbaresco. Tato vína vás zcela ohromí, jsou totiž naprosto unikátní. Vinaři se zde věnují tradičnímu ekologickému hospodaření, které je stejné jako před sto lety. Nepoužívá se chemie a všechny práce se vykonávají ručně. To vše spolu s láskou, s níž se práce provádí, vytváří vína, která kvalitou často o mnoho předčí vína vyráběná ve velkých vinařských podnicích.

 • Německo

  Německé vinařství má tisíciletou tradici. První vinice zde zakládali římské legie, které na začátku našeho letopočtu obsadily jižní část Německa a vytvořily obranou linii od Rýna po Dunaji až k Vídni.
   
  Vinice byly vysazovány především v údolích řek - Rýnu a Mosely. Pěstovala se zde vždy bílá vína a němečtí vinaři dokázali po staletí udržet jejich vynikající jakost. Byla to především rýnská vína, která byla nejvíce žádána. Cenila se vína lahvově zralá, jantarové barvy, plná, aromatická. K podstatnému rozvoji vinařství došlo v Německu po druhé světové válce. V současné době je zde vysázeno přes 100 000 hektarů vinic a Německo zaujímá šesté místo na světě ve výrobě vína.

 • Portugalsko

  I přes dlouho tradici pěstování portugalského vína, která sahá až do dob Féničanů, lidé z portugalskývh vín znají především Portské víno. To je obrovská škoda, protože Portugalsko se může pochlubit produkcí i velmi kvalitního a chutného bílého a červeného vína za velmi příjemnou cenu.

 • Rakousko

  Rakouská vína vás zaujmou vyváženou chutí, která jsou díky odlišnému podloží i podnebí jiná než vína moravská.

  Téměř 70% rakouských vín jsou bílá, i když tmavé odrůdy jsou mezi vinařemi stále populárnější. Nejpěstovanější rakouskou odrůdou je Gruner Veltliner, pěstuje se na více než třetině všech rakouských vinohradů. Dobrý rakouský Veltlín je báječně osvěžující a plný ovoce, se spoustou příjemných kyselinek, vůní a chutí.
  Dalšími pěstovanými odrůdy jsou Riesling, Welchriesling, Weissburgunder, Sauvignon, Blauburgunder, Zweigeltrebe a další.

 • Slovensko - Tokaj
 • Španělsko
na stránku
Zobrazeno 1 – 9 z 502 položek
Zobrazeno 1 – 9 z 502 položek