Edizione Cinque Autoctoni Zobrazit větší

Edizione Cinque Autoctoni

347

Nové víno

Velmi netradiční plné, těžké, robustní červené víno vzniklé harmonickým spojením pěti regionálních odrůd ve spolupráci italského enologa Fillipa Bacollora a francouzského enologa Jeana-Maria Sabona. Víno s temně rubínovou neprůhlednou barvou a ohromující viskozitou. Na chuti plné a příjemně ovocné s nepřebernou paletou rozmanitých chuťových vjemů.

Více informací

889,00 Kč s DPH

Parametry vín

Obsah alkoholu14 %
Barvačervené
OdrůdyCuvée (směs více odrůd)
Obsah cuveéMontepulciano, Primitivo, Negroamaro, Sangiovese, Malvasia

Více informací

Poloha

Abruzzo. Hrozny pocházejí z Colonnella, Ortona v Abruzzo a Sava a San Marzano v Puglii. Rozloha vinic je cca 7 hektarů.

Vinifikace

Ruční sběr hroznů, odstopkování a jemné lisování. Macerace a následná fermentace probíha po dobu 25 dní. Malolaktická fermentace probíha v sudech, kde víno i nadále zraje dalších 13 měsíců. Aby nebylo ochuzeno o nejjemnější nuance, zásadně se nefiltruje. Víno se produkuje pouze z pětí místních odrůd, nese název cinque autoctoni - tedy autochtonní odrůdy. Číslo na přední straně etikety je číslem, které vyjadřuje o kolikátý se jedná ročník od první produkce v roce 1999. Protože hrozny se sklízí z vinohradů ve dvou různých oblastech, víno může být deklarováno pouze jako stolní víno VDT.

Gastro

K červeným masům a zvěřině. Strukturovaná jídla a hutné omáčky. Rovněž vynikající samotné k meditaci.

Popis

Velmi netradiční plné, těžké, robustní červené víno vzniklé harmonickým spojením pěti regionálních odrůd ve spolupráci italského enologa Fillipa Bacollora a francouzského enologa Jeana-Maria Sabona. Velké víno s temně rubínovou neprůhlednou barvou a ohromující viskozitou. Na chuti plné a příjemně ovocné s nepřebernou paletou rozmanitých chuťových vjemů s tóny marmelád, sušeného ovoce, čokolády a nekonečným dozvukem.Díky způsobu a množství použitých odrůd je toto víno deklarováno jako VDT.