Sekt BIANCHI brut, VALENTIN BIANCHI Zobrazit větší

Sekt BIANCHI brut, VALENTIN BIANCHI

460

Nové víno

Sekt Bianchi brut, je vyrobené z kupáže dvou odrůd vín, a to ze 60% Chardonnay a 40% Pinot Noir. Má intenzivní ovocnou vůní broskve a zeleného jablka.

Více informací

361,00 Kč s DPH

Parametry vín

Cukernatostbrut
Druhfrizzante a sekty
OdrůdyCuvée (směs více odrůd)
Obsah cuveé60% Chardonnay a 40% Pinot Noir

Více informací

SEKT BIANCHI BRUT, VALENTIN BIANCHI

Šumivé víno, tedy sekt Bianchi brut, je vyrobené z kupáže dvou odrůd vín, ze kterých se vyrábějí nejproslulejší šumivá vína v Champagni, a to ze 60% Chardonnay a 40% Pinot Noir (Rulandské modré).

Výroba proběhla tradiční metodou kvašením v láhvi, po přidání odpovídající dávky cukru a vinných kvasinek do základní kupáže vína. Po dvanácti měsících ležení bylo víno odkaleno a připraveno na expedici. Vzniklý sekt se vyznačuje intenzivní ovocnou vůní broskve a zeleného jablka. Chuť je velmi svěží, ovocná, s pikantním koncem. Jemné perlení přetrvává delší dobu.

Doporučená teplota podávání je 8 -10 °C.

 

VINAŘSTVÍ VALENTIN BIANCHI – ARGENTINA

Vinařství Valentin Bianchi je vinařství v departmentu San Raphael, v provincii Mendoza. San Rafael se skládá ze 3 částí – kopců, pouště a roviny. Zaujímá plochu 31 235 km² a je vzdálen 240 km od hlavní města Mendozy.

V části, kde jsou roviny, se rozprostírá oáza (70 000ha), zavlažovaná řekami Diamante a Atuel, jež pramení v Andách a přivádějí sem vodu z ledovců. í, které obsahuje minerální půdy.

Úpatí And – zcela uzavřené civilizaci – vytváří mikroklimatický charakter oblasti. Tvoří nepřekonatelnou bariéru pro vlhké větry vanoucí od Tichého oceánu. Roční srážky tak nepřesahují 330 mm, což zmenšuje riziko vzniku plísní a zvyšuje možnost chuťové koncentrace v hroznech. Během doby růstu révy je zde 1400 hodin plného slunečního svitu, což vede k maximální komplexnosti chuti, temné barvě a k bohatému tělu vín.