Late Harvest Semillon FAMIGLIA BIANCHI, VALENTIN BIANCHI Zobrazit větší

Late Harvest Semillon FAMIGLIA BIANCHI, VALENTIN BIANCHI

461

Nové víno

Bílé víno Late Harvest Semillon má zlatou barvu, komplexní aroma připomínající meruňky, mango, med. Chuť je sladká, plná, s dlouhou dochutí.

Více informací

361,00 Kč s DPH

Parametry vín

Barvabílé

Více informací

LATE HARVEST SEMILLON FAMIGLIA BIANCHI, VALENTIN BIANCHI

Podobně jako ve Francii v oblasti Sauternes se i v Mendoze používají hrozny Semillonu k výrobě sladkých vín z částečně zcibébovatělých bobulí. Bílé víno Late Harvest Semillon má zlatou barvu, komplexní aroma připomínající meruňky, mango, med. Chuť je sladká, plná, s dlouhou dochutí.

Teplota podávání je 10 – 12 °C.

Toto víno je vhodné samostatné jako aperitiv, k husím játrům i k rokfóru.

 

VINAŘSTVÍ VALENTIN BIANCHI – ARGENTINA

Vinařství Valentin Bianchi je vinařství v departmentu San Raphael, v provincii Mendoza. San Rafael se skládá ze 3 částí – kopců, pouště a roviny. Zaujímá plochu 31 235 km² a je vzdálen 240 km od hlavní města Mendozy.

V části, kde jsou roviny, se rozprostírá oáza (70 000ha), zavlažovaná řekami Diamante a Atuel, jež pramení v Andách a přivádějí sem vodu z ledovců, které obsahuje minerální půdy.

Úpatí And – zcela uzavřené civilizaci – vytváří mikroklimatický charakter oblasti. Tvoří nepřekonatelnou bariéru pro vlhké větry vanoucí od Tichého oceánu. Roční srážky tak nepřesahují 330 mm, což zmenšuje riziko vzniku plísní a zvyšuje možnost chuťové koncentrace v hroznech. Během doby růstu révy je zde 1400 hodin plného slunečního svitu, což vede k maximální komplexnosti chuti, temné barvě a k bohatému tělu vín.