Malbec PARTICULAR, VALENTIN BIANCHI Zobrazit větší

Malbec PARTICULAR, VALENTIN BIANCHI

462

Nové víno

Červené víno Malbec PARTICULAR (výjímečný) je vyrobeno z hroznů pocházejících ze San Rafael, Mendoza. Víno zrálo 14 měsíců v nových dubových sudech.

Více informací

559,00 Kč s DPH

Parametry vín

Barvačervené

Více informací

MALBEC PARTICULAR, VALENTIN BIANCHI

Červené víno Malbec PARTICULAR (vyjímečný) je vyrobeno z hroznů pocházejících ze San Rafael, Mendoza. Víno zrálo 14 měsíců v nových dubových sudech, z toho 80 % byly sudy z francouzského a 20 % z amerického dubu. Víno je především z hroznů odrůdy Malbec a pro komplexnější charakter přidal sklepmistr navíc 5 % Syrahu. Ve vůni objevíte fialky, červené bobulové ovoce, tabák, koření, vanilku a kouřové tóny. Chuť je bohatá, vyzrálá a jemná.

Teplota podávání 14 – 16 °C.

Skladovací potenciál je 6 – 8 let.

Červené víno Malbec PARTICULAR si vychutnejte se zvěřinou, steaky či jiným červeným masem.

 

VINAŘSTVÍ VALENTIN BIANCHI – ARGENTINA

Vinařství Valentin Bianchi je vinařství v departmentu San Raphael, v provincii Mendoza. San Rafael se skládá ze 3 částí – kopců, pouště a roviny. Zaujímá plochu 31 235 km² a je vzdálen 240 km od hlavní města Mendozy.

V části, kde jsou roviny, se rozprostírá oáza (70 000ha), zavlažovaná řekami Diamante a Atuel, jež pramení v Andách a přivádějí sem vodu z ledovců. í, které obsahuje minerální půdy.

Úpatí And – zcela uzavřené civilizaci – vytváří mikroklimatický charakter oblasti. Tvoří nepřekonatelnou bariéru pro vlhké větry vanoucí od Tichého oceánu. Roční srážky tak nepřesahují 330 mm, což zmenšuje riziko vzniku plísní a zvyšuje možnost chuťové koncentrace v hroznech. Během doby růstu révy je zde 1400 hodin plného slunečního svitu, což vede k maximální komplexnosti chuti, temné barvě a k bohatému tělu vín.