Cabernet Sauvignon PARTICULAR, VALENTIN BIANCHI Zobrazit větší

Cabernet Sauvignon PARTICULAR, VALENTIN BIANCHI

463

Nové víno

Červené víno Cabernet Sauvignon PARTICULAR (vyjímečný) je vyrobeno z hroznů pocházejících ze San Rafael, Mendoza. Vín zrálo v nových dubových sudech.

Více informací

559,00 Kč s DPH

Parametry vín

Barvačervené

Více informací

CABERNET SAUVIGNON PARTICULAR, VALENTIN BIANCHI

Červené víno Cabernet Sauvignon PARTICULAR (vyjímečný) je vyrobeno z hroznů pocházejících ze San Rafael, Mendoza. Víno zrálo v nových dubových sudech, z toho 80% byly sudy z francouzského a 20% z amerického dubu. Pro lepší a komplexnější chuť doplnil sklepmistr tento Cabernet Sauvignon o 10% Merlotu a  4% Malbecu. Vůně připomíná sušené ovoce, koření, vanilku s jemnými  kouřovými tóny. Chuť je komplexní, harmonická s dlouhotrvající perzistencí.

Teplota podávání 14 – 16 °C.

Skladovací potenciál je 6 – 8 let.

Cabernet Sauvignon PARTICULAR doporučujeme ke všem úpravám červeného masa.

 

VINAŘSTVÍ VALENTIN BIANCHI – ARGENTINA

Vinařství Valentin Bianchi je vinařství v departmentu San Raphael, v provincii Mendoza. San Rafael se skládá ze 3 částí – kopců, pouště a roviny. Zaujímá plochu 31 235 km² a je vzdálen 240 km od hlavní města Mendozy.

V části, kde jsou roviny, se rozprostírá oáza (70 000ha), zavlažovaná řekami Diamante a Atuel, jež pramení v Andách a přivádějí sem vodu z ledovců. í, které obsahuje minerální půdy.

Úpatí And – zcela uzavřené civilizaci – vytváří mikroklimatický charakter oblasti. Tvoří nepřekonatelnou bariéru pro vlhké větry vanoucí od Tichého oceánu. Roční srážky tak nepřesahují 330 mm, což zmenšuje riziko vzniku plísní a zvyšuje možnost chuťové koncentrace v hroznech. Během doby růstu révy je zde 1400 hodin plného slunečního svitu, což vede k maximální komplexnosti chuti, temné barvě a k bohatému tělu vín.