Cabernet Sauvignon FAMIGLIA BIANCHI, VALENTIN BIANCHI Zobrazit větší

Cabernet Sauvignon FAMIGLIA BIANCHI, VALENTIN BIANCHI

465

Nové víno

Hrozny na toto červené víno pochází ze San Rafael, Mendoza, vinice Dona Elsa a Asti. Cabernet Sauvignon Famiglia Bianchi zrál 12 měsíců v dubových sudech.

Více informací

379,00 Kč s DPH

Parametry vín

Barvačervené

Více informací

CABERNET SAUVIGNON FAMIGLIA BIANCHI, VALENTIN BIANCHI

Hrozny na toto červené víno pochází ze San Rafael, Mendoza, vinice Dona Elsa a Asti. Cabernet Sauvignon Famiglia Bianchi zrál 12 měsíců v dubových sudech. Část zrála v nových sudech – 33% dalších 33% v jednou použitých a 34% ve dvakrát použitých sudech.  90 % sudů byly francouzské a 10% americké. Ve vůni najdete tóny bobulového ovoce, koření, cedru a čokolády. Chuť je velice plná, ovocito-cedrová, s dlouhým koncem.

Teplota podávání 14 – 16 °C.

Skladovací potenciál je 4 – 6 let.

Cabernet Sauvignon příjemně doplní vepřové a jehněčí maso pečené, grilované a tvrdé sýry.

 

VINAŘSTVÍ VALENTIN BIANCHI – ARGENTINA

Vinařství Valentin Bianchi je vinařství v departmentu San Raphael, v provincii Mendoza. San Rafael se skládá ze 3 částí – kopců, pouště a roviny. Zaujímá plochu 31 235 km² a je vzdálen 240 km od hlavní města Mendozy.

V části, kde jsou roviny, se rozprostírá oáza (70 000ha), zavlažovaná řekami Diamante a Atuel, jež pramení v Andách a přivádějí sem vodu z ledovců. í, které obsahuje minerální půdy.

Úpatí And – zcela uzavřené civilizaci – vytváří mikroklimatický charakter oblasti. Tvoří nepřekonatelnou bariéru pro vlhké větry vanoucí od Tichého oceánu. Roční srážky tak nepřesahují 330 mm, což zmenšuje riziko vzniku plísní a zvyšuje možnost chuťové koncentrace v hroznech. Během doby růstu révy je zde 1400 hodin plného slunečního svitu, což vede k maximální komplexnosti chuti, temné barvě a k bohatému tělu vín.