Sauvignon Blanc FAMIGLIA BIANCHI, VALENTIN BIANCHI Zobrazit větší

Sauvignon Blanc FAMIGLIA BIANCHI, VALENTIN BIANCHI

466

Nové víno

Hrozny pro Sauvignon Blanc Famiglia Bianchi pochází ze San Rafael, Mendoza. Víno zrálo 8 měsíců ve francouzských dubových sudech.

Více informací

379,00 Kč s DPH

Parametry vín

Barvabílé
OdrůdySauvignon Blanc

Více informací

SAUVIGNON BLANC FAMIGLIA BIANCHI, VALENTIN BIANCHI

Hrozny pro Sauvignon Blanc Famiglia Bianchi pochází ze San Rafael, Mendoza. Víno zrálo 8 měsíců ve francouzských dubových sudech. Ve vůni jsou cítit bylinky, pikantní trávové a ovocné tóny – především avokáda a hrušky.  Chuť po grepových slupkách a bílých broskvích, snoubené s jemnou mineralitou a kouřovou dochutí.

Teplota podávání  10 – 12 °C.

Skladovací potenciál je 2 – 3 roky.

Kombinujte s pokrmy z ryb, k bílým masům i k sýrům s modrou plísní.

 

VINAŘSTVÍ VALENTIN BIANCHI – ARGENTINA

Vinařství Valentin Bianchi je vinařství v departmentu San Raphael, v provincii Mendoza. San Rafael se skládá ze 3 částí – kopců, pouště a roviny. Zaujímá plochu 31 235 km² a je vzdálen 240 km od hlavní města Mendozy.

V části, kde jsou roviny, se rozprostírá oáza (70 000ha), zavlažovaná řekami Diamante a Atuel, jež pramení v Andách a přivádějí sem vodu z ledovců. í, které obsahuje minerální půdy.

Úpatí And – zcela uzavřené civilizaci – vytváří mikroklimatický charakter oblasti. Tvoří nepřekonatelnou bariéru pro vlhké větry vanoucí od Tichého oceánu. Roční srážky tak nepřesahují 330 mm, což zmenšuje riziko vzniku plísní a zvyšuje možnost chuťové koncentrace v hroznech. Během doby růstu révy je zde 1400 hodin plného slunečního svitu, což vede k maximální komplexnosti chuti, temné barvě a k bohatému tělu vín.