Chardonnay FAMIGLIA BIANCHI, VALENTIN BIANCHI Zobrazit větší

Chardonnay FAMIGLIA BIANCHI, VALENTIN BIANCHI

467

Nové víno

Hrozny pro Chardonnay Famiglia Bianchi pochází ze San Rafael, Mendoza, vinice Las Peredas. Víno zrálo v sudech z francouzského dubu, 8 měsíců na kvasnicích – sur lie.

Více informací

379,00 Kč s DPH

Parametry vín

Barvabílé
OdrůdyChardonnay

Více informací

CHARDONNAY FAMIGLIA BIANCHI, VALENTIN BIANCHI

Hrozny pro Chardonnay Famiglia Bianchi pochází ze San Rafael, Mendoza, vinice Las Peredas. Víno zrálo v sudech z francouzského dubu, 8 měsíců na kvasnicích – sur lie. Pro zrání byly použity ze 33% nové sudy, 33% jednou použité a  34% dvakrát použité sudy. Vůně je ovocitá, s tóny vanilky a koření.  V chuti se objevují stejné tóny jako ve vůni, navíc s náznaky hřebíčku a kokosu. Bohaté harmonické víno s vyrovnanou kyselinkou a dlouhým příjemným koncem.

Teplota podávání 10 – 12 °C.

Skladovací potenciál je 3 – 4 roky.

Chardonnay doporučujeme k pokrmům z bílého masa, mořským rybám a plodům.

 

VINAŘSTVÍ VALENTIN BIANCHI – ARGENTINA

Vinařství Valentin Bianchi je vinařství v departmentu San Raphael, v provincii Mendoza. San Rafael se skládá ze 3 částí – kopců, pouště a roviny. Zaujímá plochu 31 235 km² a je vzdálen 240 km od hlavní města Mendozy.

V části, kde jsou roviny, se rozprostírá oáza (70 000ha), zavlažovaná řekami Diamante a Atuel, jež pramení v Andách a přivádějí sem vodu z ledovců. í, které obsahuje minerální půdy.

Úpatí And – zcela uzavřené civilizaci – vytváří mikroklimatický charakter oblasti. Tvoří nepřekonatelnou bariéru pro vlhké větry vanoucí od Tichého oceánu. Roční srážky tak nepřesahují 330 mm, což zmenšuje riziko vzniku plísní a zvyšuje možnost chuťové koncentrace v hroznech. Během doby růstu révy je zde 1400 hodin plného slunečního svitu, což vede k maximální komplexnosti chuti, temné barvě a k bohatému tělu vín.