Shiraz Reserve Barossa BERTON VINEYARDS Zobrazit větší

Shiraz Reserve Barossa BERTON VINEYARDS

451

Nové víno

Shiraz Reserve Barossa z australského vinařství Berton Vineyards je víno tmavě červené barvy. Vůně je výrazná a komplexní, se širokým spektrem ovocných tónů, doplněné o aroma vanilky z dubového sudu, v němž víno zrálo.

Více informací

488,00 Kč s DPH

Parametry vín

Barvačervené

Více informací

SHIRAZ RESERVE BAROSSA BERTON VINEYARDS

Shiraz Reserve Barossa je víno tmavě červené barvy s velmi mladistvými odlesky odstínu granátů. Vůně je výrazná a komplexní, se širokým spektrem ovocných tónů od zralých černých třešní a ostružin až po vůně koření. Bohatá a plná chuť vína připomíná chuť švestek, s náznaky ostružin. Toto bohaté aroma je podtrženo jemnou vůní vanilky z dubového sudu, v němž víno zrálo. Plnost chuti dokreslují vzrušující pikantní taniny.

Řada vín Berton Vineyard Reserve obsahuje vína z regionů, které vzhledem k jejich výraznému klimatu a půdním podmínkám, dávají vynikající předpoklady pro výrobu vín z konkrétních odrůd hroznů. Teplé dny, úrodná půda a minimální vzdušná vlhkost jsou klíčové faktory, které učinily Barossa Shiraz měřítkem pro australská červená vína.

Toto červené víno je ideální ke grilovaným steakům, k pikantním úpravám zvěřiny a k vyzrálým aromatickým sýrům.
Doporučená teplota podávání je 16 – 18 °C.
Skladovací potenciál 6 – 8 let.

VINAŘSTVÍ BERTON VINEYARD, AUSTRÁLIE

Ze skromných počátků expandovala společnost Berton na současnouzpracovatelskou kapacitu 20 000 tun, což odpovídá sklizni hroznů z 1 500 hektarů vinohradů a stala se producentem excelentních premiových vín.

Zpracovatelské zařízení je v údolí Yenda v srdci oblasti Riverina v Novém Jižním WalesuVinohrady jsou lokalizované v High Edenu, subregionu údolí Eden v Jižní Austrálii. Nadmořská výška a chladné počasí vytváří ideální podmínky pro růst kvalitních hroznů především odrůd Shiraz, Cabernet Sauvignon, Sauvignon Blanc a Chardonnay.