Notas De Guarda Carmenére, SANTA HELENA Zobrazit větší

Notas De Guarda Carmenére, SANTA HELENA

455

Nové víno

Celý proces výroby Notas de Guarda Carmenere probíhal v údolí Colchagua, od pěstování a selekce hroznů až po ležení v sudech a lahvích. Víno zrálo 13 měsíců v nových i podruhé použitých barikových sudech z francouzského dubu.

Více informací

797,00 Kč s DPH

Parametry vín

Barvačervené

Více informací

NOTAS DE GUARDA (POSLEDNÍ ZPRÁVA) CARMENERE, SANTA HELENA

 

Vlastnosti tohoto červeného vína jsou obrazem země původu a důsledkem trpělivosti, vinařského umění a touhy po dokonalosti jeho tvůrce.

Celý proces výroby Notas de Guarda Carmenere probíhal v údolí Colchagua, od pěstování a selekce hroznů až po ležení v sudech a lahvích. Víno zrálo 13 měsíců v nových i podruhé použitých barikových sudech z francouzského dubu.

Při ochutnání působí nesmírně intenzivně, za doprovodu chutí, připomínajících ovoce a koření s dlouhou dochutí čokolády. Překvapí také svým nezaměnitelným odrůdovým projevem, kterým vynikají jen Carmenére z údolí Colchagua.

Teplota podávání je 18 – 20 °C

Vhodné k jemným úpravám červených mas, k pečené huse.

Skladovací potenciál je 10 – 12 let.

 

VINAŘSTVÍ SANTA HELENA – CHILE

 

Vinařství Santa Helena bylo založeno v roce 1942, v roce 1994 se stalo součástí skupiny San Pedro (od roku 2008 pak součastí skupiny Viña San Pedro Tarapacá Wine Group). V současnosti patří mezi největší vinařství, která sídlí v údolí Colchagua s celkem 334 ha vlastních vinohradů. Navíc má společnost dlouhodobé kontrakty s pěstiteli z údolí Maipo, Elquí, Casablanca, Leyda, Cachapoal, Curicó a Maule.

 

Santa Helena je vlastněna koncernem CCU – což je největší výrobce nápojů v Chile, v současnosti majetkově propojená se společností Heineken NV. Santa Helena samotná tvoří zhruba 10% obratu celého uskupení Viňa San Pedro TARAPACA (VSPT).