Cabernet Sauvignon VERNUS, SANTA HELENA Zobrazit větší

Cabernet Sauvignon VERNUS, SANTA HELENA

456

Nové víno

Cabernet Sauvignon byl vyrobený z hroznů vypěstovaných v údolí Colchagua. Má intenzivní svěží aroma bobulového ovoce, především černého rybízu, v chuti jsou v harmonii ovocné tóny s anýzem, vanilkou a čokoládou.

(Fotografie jsou ilustrační, výrobce dodává na trh několik typů etiket v řadě Vernus.)

Více informací

394,00 Kč s DPH

Parametry vín

Barvačervené
OdrůdyCabernet Sauvignon

Více informací

CABERNET SAUVIGNON VERNUS, SANTA HELENA

 

Z latinského „přinášející jaro“ je Vernus poctou pro cykly země, pro neustále každoročně se opakující znovuzrození. Cabernet Sauvignon byl vyrobený z hroznů vypěstovaných v údolí Colchagua.  Nabízí výjimečnou rovnováhu mezi polohou (terroir), kde byly sklizeny hrozny a uměním vinaře, sklepmistra.

Toto červené víno má intenzivní svěží aroma bobulového ovoce, především černého rybízu, v chuti jsou v harmonii ovocné tóny s anýzem, vanilkou a čokoládou, pocházející z barikových sudů, v nichž víno 12 měsíců zrálo.

Teplota podávání je 16 – 18 °C.

Cabernet Sauvignon je vhodný k pečeným a grilovaným červeným masům a zvěřině, zrajícím sýrům.

Skladovací potenciál je 8 – 10 let.

 

VINAŘSTVÍ SANTA HELENA – CHILE

 

Vinařství Santa Helena bylo založeno v roce 1942, v roce 1994 se stalo součástí skupiny San Pedro (od roku 2008 pak součastí skupiny Viña San Pedro Tarapacá Wine Group). V současnosti patří mezi největší vinařství, která sídlí v údolí Colchagua s celkem 334 ha vlastních vinohradů. Navíc má společnost dlouhodobé kontrakty s pěstiteli z údolí Maipo, Elquí, Casablanca, Leyda, Cachapoal, Curicó a Maule.

 

Santa Helena je vlastněna koncernem CCU – což je největší výrobce nápojů v Chile, v současnosti majetkově propojená se společností Heineken NV. Santa Helena samotná tvoří zhruba 10% obratu celého uskupení Viňa San Pedro TARAPACA (VSPT).