Blend VERNUS, SANTA HELENA

457

Nové víno

Harmonické cuvée Blend se skládá ze čtyř okouzlujících a překvapujících odrůd. 60 % tvoří Cabernet Sauvignon, 21 % Syrah, 12 % Petit Verdot a 7 % Malbec.

Více informací

394,00 Kč s DPH

Parametry vín

Barvačervené
OdrůdyCuvée (směs více odrůd)
Obsah cuveé60 % tvoří Cabernet Sauvignon, 21 % Syrah, 12 % Petit Verdot a 7 % Malbec.

Více informací

BLEND VERNUS, SANTA HELENA

 

Z latinského „přinášející jaro“ je Vernus poctou pro cykly země, pro neustále každoročně se opakující znovuzrození.

Toto červené víno je vyrobeno z hroznů vypěstovaných v údolí Colchagua, které leží jižně od hlavního města Santiaga. Nabízí vynikající balanci mezi vlivem polohy (terroir) a uměním vinařů, sklepmistra.

Harmonické cuvée Blend se skládá ze čtyř okouzlujících a překvapujících odrůd. 60 % tvoří Cabernet Sauvignon, 21 % Syrah, 12 % Petit Verdot a 7 % Malbec. Dvanáct měsíců zrálo víno ve francouzských sudech, podruhé použitých. Ve vůni je červené cuvée Blend výrazně ovocné, kořenité, v chuti plné, vyvážené po tepelně upraveném bobulovém ovoci, s vanilkovými a kouřovými tóny.

Teplota podávání je 16 – 18 °C.

Vhodné ke steakům, pečeným hovězím a vepřovým masům, dušené zvěřině.

Skladovací potenciál je 8 – 10 let.

 

Ocenění: Zlatá medaile GRAND PRIX AUSTERLITZ 2014

 

VINAŘSTVÍ SANTA HELENA – CHILE

 

Vinařství Santa Helena bylo založeno v roce 1942, v roce 1994 se stalo součástí skupiny San Pedro (od roku 2008 pak součastí skupiny Viña San Pedro Tarapacá Wine Group). V současnosti patří mezi největší vinařství, která sídlí v údolí Colchagua s celkem 334 ha vlastních vinohradů. Navíc má společnost dlouhodobé kontrakty s pěstiteli z údolí Maipo, Elquí, Casablanca, Leyda, Cachapoal, Curicó a Maule.

 

Santa Helena je vlastněna koncernem CCU – což je největší výrobce nápojů v Chile, v současnosti majetkově propojená se společností Heineken NV. Santa Helena samotná tvoří zhruba 10% obratu celého uskupení Viňa San Pedro TARAPACA (VSPT).