Sauvignon Blanc VERNUS, SANTA HELENA Zobrazit větší

Sauvignon Blanc VERNUS, SANTA HELENA

459

Nové víno

Tento Sauvignon Blanc charakterizuje fantastická expresivní vůně zralých broskví a meruněk, doplněná herbální vůní s tóny asparagusu, máty a citrusu.

Více informací

394,00 Kč s DPH

Parametry vín

Barvabílé
OdrůdySauvignon Blanc

Více informací

AUVIGNON BLANC VERNUS, SANTA HELENA

Jaro, latinsky Vernus, je poctou pro cykly země, pro neustále, každoročně se opakující znovuzrození. Tento Sauvignon Blanc charakterizuje fantastická expresivní vůně zralých broskví a meruněk, doplněná herbální vůní s tóny asparagusu, máty a citrusu. Chuť je lehká, velmi svěží, s dlouhou delikátní dochutí.

Teplota podávání je 14 – 16 °C.

Toto bílé víno je vhodné ke všem úpravám drůbeže, říčních a mořských ryb, k mořským plodům, těstovinám.

Skladovací potenciál je 2 – 4 roky.

 

VINAŘSTVÍ SANTA HELENA – CHILE

Vinařství Santa Helena bylo založeno v roce 1942, v roce 1994 se stalo součástí skupiny San Pedro (od roku 2008 pak součastí skupiny Viña San Pedro Tarapacá Wine Group). V současnosti patří mezi největší vinařství, která sídlí v údolí Colchagua s celkem 334 ha vlastních vinohradů. Navíc má společnost dlouhodobé kontrakty s pěstiteli z údolí Maipo, Elquí, Casablanca, Leyda, Cachapoal, Curicó a Maule.

Santa Helena je vlastněna koncernem CCU – což je největší výrobce nápojů v Chile, v současnosti majetkově propojená se společností Heineken NV. Santa Helena samotná tvoří zhruba 10% obratu celého uskupení Viňa San Pedro TARAPACA (VSPT).