Sauvignon Blanc DOC Zobrazit větší

Sauvignon Blanc DOC

369

Nové víno

Aroma vína je výrazné, intenzivní a komplexní s tóny vyzrálého ovoce a sušených květin. Ovocné mu vjemu dominuje černý rybíz, angrešt a stopa minerality, která skvěle reflektuje místo původu tohoto vynikajícího Sauvignonu. Chuť je sametová, jemná až hedvábná. Vynikající komplexnost přechází až k nekončící dochuti. Závěr vína podporuje znamenitá kyselinka, která propůjčuje absolutní svěžest.

Více informací

354,00 Kč s DPH

Parametry vín

Obsah alkoholu13 %
Barvabílé
OdrůdySauvignon Blanc

Více informací

Poloha

Jižní Tyrolsko, nedaleko městečka Termeno. Vinice ve vysokýchnadmořských výškách. Nejvyšší vinohrady jsou až v 600 metrechnad mořem. Půdy jsou zejmé na kamenité, bohaté na minerálnílátky. Vinice nedaleko Unterland a Uberetsch.

Vinifikace

Ruční sběr hroznů začátkem listopadu. Řízené kvašení, zrání v nerezových tancích.

Gastro

Vynikající jako aperitiv, ke nejrůznějším salátům a zeleninovýmpokrmům. K výraznějším rybám, ke kozímu sýru.

Popis

Barva zlata. Aroma vína je výrazné , intenzivní a komplexní s tóny vyzrálého ovoce a sušených květin. Ovocné mu vjemu dominuje černý rybíz, angrešt a stopa minerality, která skvěle reflektuje místo původu tohoto vynikajícího Sauvignonu. Chuť je sametová, jemná až hedvábná. Vynikající komplexnost přechází až k nekončící dochuti. Závěr vína podporuje znamenitá kyselinka, která propůjčuje absolutní svěžest.