Lagrein Riserva DOC Zobrazit větší

Lagrein Riserva DOC

372

Nové víno

Plné a hřejivé víno s hlubokou barvou a intenzivním aroma lesních plodů. Chuť je vyvážená se stopami čokolády, vanilky, ušlechtilého dřeva, tmavého ovoce a tabáku. Pevná kostra se snoubí s plným tělem, tříslovinou a odrůdovou jemností. Celý koncert chutí uzavírá pozvolný sametový dozvuk marcipánu.

Více informací

617,00 Kč s DPH

Parametry vín

Obsah alkoholu13,5 %
Barvačervené
OdrůdyLagrein

Více informací

Poloha

Jižní Tyrolsko, nedaleko městečka Termeno. Vinice ve vysokých nadmořských výškách. Vinice bohaté na minerály, vesměskamenité podloží. Nejlepší polohy na stráních v Gries, Auer a Bozen.Vedení ré vy systé mem Guyot 70% a Pergola 30%. Vynikající expozice a výhřevnost půdy, hrozny dosahují extraktu více než 33g.

Vinifikace

Ruční sběr hroznů na konci září. Vysoká redukce sklizně. Rmutace hroznů několik dní. Fermentace probíhá ve velkých dřevěných sudech.Stejně tak i zrání po dobu 12 měsíců.

Gastro

K výrazným omáčkám. K pečeným masům. Ke zvěřině se sladkýmiomáčkami. Vynikající samo o sobě!

Popis

Červené víno stejnojmenné odrůdy - Lagrain původem Jižního Tyrolska, území bývalého Rakouska Uherska. Jedna z tradičních , v minulém století téměř zapomenutých odrůd, jenž si opět získává stále větší oblibu jaké se těšila u dvora v dobách monarchie. Plné a hřejivé víno s hlubokou barvou a intenzivním aroma lesních plodů. Chuť je vyvážená se stopami čokolády, vanilky, ušlechtilého dřeva, tmavého ovoce a tabáku. Pevná kostra se snoubí s plným tělem, tříslovinou a odrůdovou jemností. Celý koncert chutí uzavírá pozvolný sametový dozvuk marcipánu.