Castel Firmian Chardonnay Trentino DOC 2014 Zobrazit větší

Castel Firmian Chardonnay Trentino DOC

382

Nové víno

Víno se prezentuje světle žlutou barvou. Vůně je elegantní, ovocná, s tóny červeného a žlutého jablka, bílého melounu a citrusových plodů. Chuť je suchá, harmonická s příjemnou kyselinkou. Vynikající aperitiv! Velmi dobře doplní předkrmy, polévky, zeleninu a ryby. Ideální teplota k podávání: 10-12°C

Více informací

243,00 Kč s DPH

Parametry vín

Obsah alkoholu12,5 %
Alergenobsahuje siřičitany
Barvabílé
Cukernatostsuché
Druhtichá
OdrůdyChardonnay

Více informací

Chardonnay patří mezi mezinárodní odrůdy, které se nejlépe přizpůsobily klimatu severní Itálie a na kopcích v oblasti Trentina našly ideální podmínky pro svůj rozvoj. Poloha vinic ve výšce 200 - 500 m nad mořem má na víno velmi dobrý vliv a réva je obohacována širokou paletou vůní a aromat.

Vinařská oblast: Trentino, Valle dell´Adige
Vinifikace: Vinifikace probíhá tradičním způsobem. Vinný mošt se nechá po krátkou dobu zastudena kvasit spolu se slupkami, čímž je víno ještě více obohaceno odrůdově typickými aromaty. Následná fermentace probíhá při nízké teplotě.
Charakteristické znaky: Víno se prezentuje světle žlutou barvou. Vůně je elegantní, ovocná, s tóny červeného a žlutého jablka, bílého melounu a citrusových plodů. Chuť je suchá, harmonická s příjemnou kyselinkou.
Gastronomie: Vynikající aperitiv! Velmi dobře doplní předkrmy, polévky, zeleninu a ryby.
Ideální teplota k podávání: 10-12°C