MOSCATO GIALLO DOC, Trentino 2014 Zobrazit větší

MOSCATO GIALLO DOC, Trentino

385

Nové víno

ytější zlatavá barva s četnými světlejšími odlesky a vyšší viskozitou. Výrazné typicky odrůdové aroma připomíná zralá žlutá jablka, sušené meruňky a broskvový džem. Chuť je ovocně sladká a středně plná s jednoduchou strukturou. Středně dlouhý harmonický závěr.

Více informací

249,00 Kč s DPH

Parametry vín

Obsah alkoholu10,5 %
Alergenobsahuje siřičitany
Barvabílé
Cukernatostsladké
Druhtichá
OdrůdyMoscato

Více informací

Víno vyrobené z vlastních hroznů, které byly vypěstované v malé oblasti severně od jezera Garda, je charakteristické intenzivní žlutou barvou a výraznou aromatikou.
Vinařství: Castel Firmian
Vinařská oblast: Trentino – Alto Adige (úpatí Dolomit)
Objem alkoholu: 10,5 %
Barva: Slámově-žlutá barva.
Vinifikace: Hrozny se nechávají na keři částečně přirozeně přezrát. Tradiční vinifikace s nakvášením slupek (macerace) je prováděna zastudena. Následná fermentace při kontrolované teplotě při cca 16 – 18° C. Fermentace je přerušena snížením teploty, aby bylo možné dosáhnout požadovaného obsahu přírodního cukru.
Vůně: Intenzivní aromatická vůně s tóny zralého ovoce.
Chuť: Výrazná, sladká, měkká chuť s prvky tropického a zralého ovoce (broskev a meloun).
Gastronomie: Výborný společník k typickým dezertům z oblasti Trentino jako zelten a strudel, k ovocným a suchým moučníkům.
Ideální teplota k podávání: 8 – 10° C

odnocení: WINE & Degustation 7-8/2013
3 hvězdičky = DOBRÉ VÍNO

"Sytější zlatavá barva s četnými světlejšími odlesky a vyšší viskozitou. Výrazné typicky odrůdové aroma připomíná zralá žlutá jablka, sušené meruňky a broskvový džem. Chuť je ovocně sladká a středně plná s jednoduchou strukturou. Středně dlouhý harmonický závěr."