Frascati Superiore DOC Zobrazit větší

Frascati Superiore DOC

328

Nové víno

Velmi známé bílé víno Itálie ze zóny Frascati v blízkosti Říma. Slámově žluté víno s lehkým aroma s tónem vanilky. Sametově hebké a vyvážené. Chuť je velmi šťavnatá s tóny zralého ovoce a nádechem hroznového cukru, který zanechává příjemný dojem. Polovina révy prochází zráním na nerezových tancích, druhá polovina v sudech barrique.

Více informací

180,00 Kč s DPH

Parametry vín

Obsah alkoholu12,5 %
Barvabílé
OdrůdyCuvée (směs více odrůd)
Obsah cuveéMalvasia Bianca di Candia, Malvasia del Lazio, Trebbiano Toscano Greco

Více informací

Poloha

Lazio, Střední Itálie. Vinice v okolí Frascati, Grottaferrata, Monteporzio, Colonna nedaleko Říma.

Vinifikace

Klasická vinifikace bílého vína. Jemné lisování, filtrace a řízená fermentace v nerezových tancích. Víno zraje v nerezu a následně v láhvi.

Gastro

Vynikající k těstovninám, k salátům, k lehkých předkrmům.

Popis

Velmi známé bílé víno Itálie ze zóny Frascati v blízkosti Říma, připravené z odrůd Malvasia bianca di candia, Malvasia del Lazio a Greco. Slámově žluté víno s lehkým aroma s tónem vanilky. Sametově hebké a vyvážené . Chuť je velmi šťavnatá s tóny zralého ovoce a nádechem hroznového cukru, který zanechává příjemný dojem. Polovina révy prochází zráním na nerezových tancích, druhá polovina v sudech barrique.

CANTINE SILVESTRI Frascati Superiore DOC Silvestri je rodinné vinařství nacházející se v samotném srdci Castelli Romani, pozůstatkům pěti antických hradů v přímé blízkosti Říma, v regionu Lazio. Castelli Romani, stejně tak jako většina území Lazia je velmi specifickou oblastí pro pěstování vinné révy a přípravu vín, která zde má historicky velmi dlouhou tradici. Velmi teplé počasí a ne přiliž rozmanitá krajina, vytvářejí specifické podmínky pro místní tradiční vína, stejně tak je to i s víny nesoucími jméno Silvestri. Místní vína se vyznačují lehkostí a nenáročností, jsou to vína, dle slov místního vinaře, určené k tomu aby se pily. Jsou to vína, která vás potěší u dobrého jídla a neunaví vás. Jsou to vína, která vás osvěží a pobaví v horkých letních dnech. Za všechny jmenujme snad nejznámější z nich, víno z oblasti nesoucí jméno Frascati, podle stejnojmenného městečka. Příběh začíná v roce 1929, kdy zakladatel Alfredo Silvestri začíná s přípravou a lahvováním vín z Castelli Romani. Jeho vášeň a nadšení pro přípravu vín, přenesl na svého syna Danteho, i vnuka Alfreda, který s nadšením pokračuje v jeho stopách. V současné době v blízkosti vinařství, stojí také nová moderní budova, sloužící jako prostor pro degustace vína, ale také jako obchod nejen s víny v lahvích. Naprostým unikátem, je plně automatický systém prodeje stáčených vín přímo ze sklepa. Díky velké oblibě stolních vín, které jsou nedílnou součástí místní gastronomie, bylo nezbytné zjednodušit a zrychlit jejich distribuci a prodej. Z toho to důvodu vzniklo toto speciální místo, u kterého je možné zastavit vozem, na displeji zvolit konkrétní druh a požadované množství určitého vína a načepovat si jej do nádoby podobné u nás známému demižonu, běžně o objemu 5 až 10 litrů. I nadále zůstává filosofií toho sklepa připravovat jednoduchá, čistá, nenáročná a lehce pitelná vína, typická v této jedinečné lokalitě.