“Satrico” Lazio bianco IGT Zobrazit větší

“Satrico” Lazio bianco IGT

334

Nové víno

Netradiční bílé víno z odrůd Chardonnay, Sauvignon a Trebiano Giallo, pocházející z přímého okolí města Řím. Bílé víno s jasnou barvou a jemnými zelenkavými odlesky a příjemným svěžím ovocným aroma. Na chuti lehké a ovocné a tóny čerstvě utržených plodů se stále živou kyselinkou a velmi jemnou bylinnou hořčinkou v dochuti. 

Více informací

263,00 Kč s DPH

Parametry vín

Obsah alkoholu13 %
Barvabílé
OdrůdyCuvée (směs více odrůd)
Obsah cuveéSauvignon, Chardonnay, Trebbiano Giallo

Více informací

Poloha

Lazio, Střední Itálie, cca 50 kilometrů jižně od Říma. Nedaleko moře, které má velký vliv na místní mikroklima. Půdy jsou bohaté , převážně jílovité .

Vinifikace

Všechny odrůdy jsou vinifikovány separátně. Po sběru jsou selektovány jen nejkvalitnější bobule, které jsou následně jemně lisovány. Mošt odté ká samotokem do nerezových nádob, kde při nízkých kontrolovaných teplotách fermentuje mezi 7 - 8 dny. Po zcelení víno dozrává v nerezových tancích.

Gastro

Vynikající aperitiv. Skvělé k pokrmům na bázi zeleniny. K salátům, ke grilovaným rybám. K sýrům.

Popis

Netradiční bílé víno z odrůd Chardonnay, Sauvignon a Trebiano Giallo, pocházející z přímého okolí města Řím, místa, kde již 900 let před naším letopočtem bývala stejnojmenná vesnice. Bílé víno s jasnou barvou a jemnými zelenkavými odlesky a příjemným svěžím ovocným aroma. Na chuti lehké a ovocné a tóny čerstvě utržených plodů se stále živou kyselinkou a velmi jemnou bylinnou hořčinkou v dochuti. Elegantní a harmonické víno.

Satrico převzalo jmé no antické ho města Satricum. Archeologické vykopávky dokazují osídlení již v 9. století před Kristem. Pozůstatky chrámu Mater Matuta jsou stále k vidění nedaleko Casale del Giglio.