Bernard Massard - Auxerrois Grand Premier Cru Zobrazit větší

Bernard Massard - Auxerrois Grand Premier Cru

266

Nové víno

Suché bílé moselské víno. Delikátní plné komplexní víno s typickou minerální chutí. Aroma vykazuje širokou škálu od vůně květin, hrušky, vanilky až po chlebovou kůrku při delším ležení. Hodí se k variacím z chřestu, jemným pokrmům z telecího masa ...

Více informací

399,00 Kč s DPH

Parametry vín

Obsah alkoholu12 %
Barvabílé
Cukernatostsuché
Druhtichá
OdrůdyAuxerrois

Více informací

Charakteristika: Suché bílé moselské víno  Auxerrois Grand Premier Cru. Delikátní ovocný buket s tónem vanilky, jemným zbytkovým cukrem a vyrovnanou kyselinkou.
Hodí se k... variacím z chřestu, jemným pokrmům z telecího masa, bílým plísňovým a ementálským sýrům, rybím specialitám.
Servírovací teplota: 8 °C
Skladování: láhve naležato při teplotě 10-15 °C v čistých a suchých, spoře osvětlených místnostech. Pro dlouhodobou archivaci se prosím poraďte s naším specialistou.


Auxerrois Blanc je odrůda révy vinné (Vitis vinifera), která vznikla pravděpodobně spontánním křížením odrůd Gouais Blanc a Pinot v oblasti Lotrinska na východě Francie. Její jméno je však odvozeno z názvu hrabství Auxerre v Burgundsku.

Vinařství: Společnost Bernard Massard založená v roce 1921. Původně se proslavila jako výrobce vynikajících šumivých vín. V současné době kraluje se svými osobitými víny takřka po celém světě. Vinice se rozprostírají podél řeky Moselly a dávají vínům nezapomenutelný rozměr. Počasí v Moselle je relativně mírné ve srovnání s okolními oblastmi, ani příliš studené v zimě, ani příliš horké v létě. To je úžasné klima pro pěstování révy.Na jihu je chráněné před větrem, většina svahů lucemburské Moselly je v současné době pokryta vinicemi. 

Víno: Třída vín Grand Premier Cru slibuje opravdu nejkvalitnější vína. Víno je kulaté, lahodné, plné, lehce zlatavé barvy. Delikátní buket se skvostně snoubí s jemným aroma vanilky. Vanilková příchuť je patrná i v chuti vína v souladu s jemným výrazem vína a přítomností zbytkového cukru, díky vysoké cukernatosti hroznů, představuje zvláštní třídu jakosti. Díky své široké oblibě se hodí i jako víno na oslavy, kde bývá velice pestrá společnost.