Bernard Massard - Pinot Gris Grand Premier Cru 2014 Zobrazit větší

Bernard Massard - Pinot Gris Grand Premier Cru

267

Nové víno

Suché bílé moselské víno. Delikátní ovocný buket, urozené, harmonické. U aroma vína můžeme rozeznat tóny pomeranče, medu, hrušky, medově pylové aroma lučního kvítí. Hodí se k hovězímu a jehněčímu masu, kachně, nebo drůbeži.

Více informací

499,00 Kč s DPH

Parametry vín

Obsah alkoholu12,5 %
Barvabílé
Cukernatostsuché
Druhtichá
OdrůdyRulandské šedé / Pinot Gris

Více informací

Charakteristika: Suché bílé víno Pinot Gris Grand Premier Cru. Delikátní ovocný buket, urozené, harmonické. U aroma vína můžeme rozeznat tóny pomeranče, medu, hrušky, medově pylové aroma lučního kvítí.
Hodí se k... hovězímu a jehněčímu masu, kachně, nebo drůbeži
Servírovací teplota: 8 °C

Skladování: láhve naležato při teplotě 10-15 °C v čistých a suchých, spoře osvětlených místnostech. Pro dlouhodobou archivaci se prosím poraďte s naším specialistou.
 

Vinařství: Společnost Bernard Massard založená v roce 1921. Původně se proslavila jako výrobce vynikajících šumivých vín. V současné době kraluje se svými osobitými víny takřka po celém světě. Vinice se rozprostírají podél řeky Moselly a dávají vínům nezapomenutelný rozměr. Počasí v Moselle je relativně mírné ve srovnání s okolními oblastmi, ani příliš studené v zimě, ani příliš horké v létě. To je úžasné klima pro pěstování révy.Na jihu je chráněné před větrem, většina svahů lucemburské Moselly je v současné době pokryta vinicemi.
 
Víno: Třída vín Grand Premier Cru slibuje opravdu nejkvalitnější vína. Víno je  plné, ovocné, urozené, harmonické, lehce zlatavé barvy. Pinot Gris nebol-li Rulandské šedé je vínem pro nás chutí jedno z nejuniverzálnějších. Krásně vyvážená kyselinka v kombinaci se zbytkovým cukrem představuje zvláštní třídu jakosti. Díky své široké oblibě se hodí i jako víno na oslavy, kde bývá velice pestrá společnost příznivců vína.