Cadarissima: 0,375 l červené sladké DOC-CMD Zobrazit větší

Cadarissima: 0,375 l červené sladké DOC-CMD

164

Nové víno

Červené víno typu Aszu. Díky zvláštním klimatickým podmínkám, to jest dlouhý podzim, relativně vysoké teploty přes den a mlhavá rána, se nahromadí cukr a kyseliny a výsledek je sladké dezertní víno, s vysokým obsahem kyselin vysoké alkoholické síle. Je to víno vyvážené, plné, rozvinuté, které se pije samostatně na konci sváteční hostiny, nebo k hořko čokoládovým dezertům.

Více informací

355,00 Kč s DPH

Více informací

V roce 1740, ve vinici Miniš, bylo poprvé na světě produkováno červené víno typu Aszu. Do roku 2000 tato metoda nebyla již dále využívaná k získání červeného sladkého přírodního vína. K tomu jsou zapotřebí zvláštní klimatické podmínky, to jest dlouhý podzim, relativně vysoké teploty přes den a mlhavá rána. Tyhle podmínky favorizují vznik ušlechtilé plísni Botrytis Cinerrea, což vede k popraskání slupky bobulí vína a vypaření šťávy. V těchto podmínkách, se nahromadí cukr a kyseliny a výsledek je sladké dezertní víno, s vysokým obsahem kyselin vysoké alkoholické síle.

Je to víno vyvážené, plné, rozvinuté, které se pije samostatně na konci sváteční hostiny, nebo k hořko čokoládovým dezertům.